OGŁOSZENIA

II NIEDZIELA ZWYKŁA

(17 stycznia 2021)

  

1. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji, a konkretnie na funkcjonowanie instytucji archidiecezjalnych zaangażowanych w apostolstwo słowa, m.in. Radio eM.

 

2. Dzisiaj jeszcze zapraszam na Nabożeństwo Kolędowe o godz. 17.30.

 

3. W poniedziałek rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który będzie trwał do 25 stycznia. Z tej okazji w przyszłą niedzielę o godz. 17.30 odprawione zostanie Nabożeństwo o Jedność Chrześcijan

 

4 Za tydzień 3 niedziela zwykła - obchodzona będzie jako Niedziela Słowa Bożego

 

5. Przypominam o dwóch trwających konkursach dla dzieci z nagrodami:

  • na najpiękniejszą szopkę stojącą w domu
  • oraz na najpiękniej zaśpiewaną kolędę.

Zdjęcia szopek i nagrania kolęd (w formie audio lub wideo) można przesyłać na adres parafii: reta@katowicka.pl lub przekazać osobiście na nośniku elektronicznym do końca stycznia. Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród odbędzie się 2 lutego w Święto Ofiarowania Pańskiego po Mszy św. o godz. 18.00.

 

6. Trwa błogosławienie domów i ich mieszkańców na poszczególnych ulicach. Plan poniżej.

 

18 stycznia (poniedziałek)

Konopnickiej – od godz. 10.00 (najpierw domy po lewej stronie patrząc od ul. Dziendziela, powrót stroną prawą)

godz. 8.00 Msza św., godz. 18.00 nabożeństwo

19 stycznia (wtorek)

Reta 2-37  – od godz. 10.00 (najpierw domy po lewej stronie patrząc od ul. Dziendziela, powrót stroną prawą)

godz. 8.00 Msza św., godz. 18.00 nabożeństwo

20 stycznia (środa)

Reta 39 do końca, Dziendziela – od godz. 10.00 (najpierw domy po lewej stronie patrząc od ul. Dziendziela, powrót stroną prawą)

godz. 8.00 Msza św., godz. 18.00 nabożeństwo

 

7. W związku z wcześniej zamówionymi intencjami nie zawsze była możliwość odprawienia Mszy św. w intencji mieszkańców odwiedzanej ulicy. W związku z tym Msza św. w ich intencji zostanie odprawiona 2 lutego w Święto Ofiarowania Pańskiego o godz. 18.00

 

8. Zwrócono się do nas z prośbą o pomoc mieszkańcom Betlejem, którzy na skutek epidemii przeżywają trudny czas ze względu na brak pielgrzymów. Pomoc tę możemy okazać zaopatrując się w ręcznie wykonane przez nich ozdoby bożonarodzeniowe wyłożone przy wyjściu z kościoła i składając za nie dowolną ofiarę.

 

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Rzymskokatolicka Parafia św. Antoniego z Padwy, siedziba: Mikołów, Zielona 1.