OGŁOSZENIA

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

(31 maja 2020)

 

1. Obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Jest to święto dopełnienia Tajemnicy Paschalnej, przekazania jej w życie i działanie Kościoła. Można dzisiaj uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie hymnu: Przybądź, Duchu Stworzycielu i spełnienie zwykłych warunków odpustu.


2. Dziś pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do MB Piekarskiej. W związku z trwającym stanem epidemicznym nie może się ona odbyć w tradycyjnej formie. Zapraszamy jednak wszystkich diecezjan do rodzinnego włączenia się we wspólną modlitwę przed wizerunkiem Matki Bożej Piekarskiej za pośrednictwem mediów w niedzielę 31 maja br. od godz. 13.00. Uroczystość będą transmitowały m. in.: Telewizja Polonia, TVP Katowice, a także Radio eM i PR Katowice.


3. Kolekta dzisiejsza – na potrzeby archidiecezji. Przeznaczona jest na sfinansowanie prac związanych z odnowieniem kurii i katedry – pomnika historii.

 

4. W poniedziałek obchodzimy Święto NMP Matki Kościoła. Jest to również Misyjny Dzień Chorych.

 

5. Od poniedziałku rozpoczyna się Okres Zwykły roku liturgicznego.

 

6. W czwartek obchodzimy święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Pamiętajmy w modlitwie o powołanych i módlmy się o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne.


7. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.


8. Zgodnie z Zarządzeniem Księdza Arcybiskupa przywrócone zostały m.in. odwiedziny chorych jednakże zaleca się, by nie odbywały się one jednego dnia. W związku z tym odwiedziny chorych będą miały miejsce:
a) w czwartek od godz. 9.00 - na ulicach Zielonej, Gliwickiej, Kosów, Astrów i Różanej
b) w piątek od godz. 9.00 - na ulicach Skalnej i Przyjaźni
c) w sobotę od godz. 10.00 - na ulicach Konopnickiej, Reta i Jasnej

 

9. W sobotę o godz. 9.00 Spotkanie Grupy Fatimskiej z okazją do spowiedzi.

 

10. Kolekta przyszłej niedzieli na Wydział Teologiczny UŚ.

 

11. Do przyszłej niedzieli można jeszcze wypełnić obowiązek spowiedzi i komunii wielkanocnej.
Okazja do spowiedzi w naszej parafii:
a) w poniedziałki, wtorki i środy - pół godziny przed Mszą św. i podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu (czyli do godz. 10.00)
b) w czwartki, piątki i soboty – podczas godzinnej adoracji przed Mszą św.
c) w niedziele – do południa pół godziny przed Mszami św. i godzinę przed Mszą św. wieczorną.
Sakrament pokuty sprawowany będzie w pomieszczeniu leżącym przy wejściu z kościoła na probostwo. Tak jak do tej pory, można również umawiać się na spowiedź indywidualnie – osobiście lub telefonicznie.

 

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Rzymskokatolicka Parafia św. Antoniego z Padwy, siedziba: Mikołów, Zielona 1.