OGŁOSZENIA

NIEDZIELA WIELKANOCNA

15 maja 2022 r.

 

1. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na bieżące potrzeby naszej Parafii. Bóg zapłać za złożone na ten cel ofiary.


2. Trwa maj, miesiąc w którym oddajemy cześć Najświętszej Maryi Pannie podczas nabożeństw majowych. Odprawiane są one w naszej Parafii w poniedziałki, wtorki i środy o godz. 18.00 (z możliwością przyjęcia Komunii św.), w czwartki i piątki po Mszach św., w soboty o 16.15 i niedziele o 17.15.
W dniu jutrzejszym w Katowicach odbędzie się spotkanie księży wyświęconych 30 lat temu, w którym wezmę udział. W związku z tym nabożeństwo majowe poprowadzą Parafianie i nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu. Będzie natomiast możliwość przyjęcia Komunii św. z rąk naszego Szafarza Krzysztofa.


3. W czwartek, 19 maja, rocznicę urodzin obchodzi ks. abp Wiktor Skworc. Pamiętajmy o Nim w modlitwie.


4. W piątek podczas Mszy św. o godz. 16.00 Ks. Bp Grzegorz Olszowski udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży w większości z naszej Parafii.
W związku z tym we wtorek o godz. 18.00 odbędzie się pierwsze spotkanie kandydatów do Bierzmowania i ich rodziców.


5. W przyszłą niedzielę w katowickiej katedrze Msza święta w intencji małżonków przeżywających swoje jubileusze sakramentu małżeń stwa. Rozpoczyna ona Metropolitalne Święto Rodziny.


6. Kolekta przyszłej niedzieli - na potrzeby archidiecezji. Przeznaczona będzie na sfinansowanie prac związanych z odnowieniem pomnika historii - Katedry i Kurii.


7. W niedzielę 29 maja odbędzie się pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej. Nikt nie wyraził chęci wspólnego wyjazdu autokarem, zachęcam zatem do pielgrzymowania indywidualnego.


8. W piątek odbył się w naszym kościele w ramach XXX Mikołowskich Dni Muzyki koncert oratoryjny. Niestety zachowanie przedstawicieli chóru „Harmonia” było skandaliczne. Kościół został przez nich, potraktowany jak sala koncertowa, którą należy dostosować do ich wymagań. Mimo wcześniejszych ustaleń samowolnie zostały przesunięte ławki, sprzęt liturgiczny w prezbiterium i kwiaty, które częściowo zostały zniszczone. W związku z tym nie wziąłem udziału w tym koncercie i zapowiedziałem, że dopóki ode mnie to będzie zależało chór ten więcej w naszym kościele nie wystąpi. Ponadto w tym tygodniu wyślę pisemną skargę do organizatorów Mikołowskich Dni Muzyki, a także – do wiadomości – Panu Burmistrzowi i Księdzu Dziekanowi.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Rzymskokatolicka Parafia św. Antoniego z Padwy, siedziba: Mikołów, Zielona 1.