OGŁOSZENIA

III NIEDZIELA ZWYKŁA
NIEDZIELA SŁOWA BOŻEGO

26 stycznia 2020 r.

 

 1. Dzisiejsza III Niedziela Zwykła w ciągu roku obchodzona jest w Kościele jako Niedziela Słowa Bożego. Dlatego też dzisiaj zamiast Nieszporów o godz. 17:30 zostanie odprawione Nabożeństwo „Lectio divina”.

 2. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na bieżące potrzeby naszej Parafii. Bóg zapłać za złożone na ten cel ofiary.

 3. Dzisiaj jeszcze obędzie się w naszym kościele po Mszy św. o godz. 11.00 charytatywny koncert kolęd w wykonaniu zespołu „Ad Maiorem Dei Gloriam”.

 4. Dostępna jest dla dzieci i młodzieży szkolnej sala gier i siłownia na probostwie. Terminy można uzgadniać indywidualnie pod warunkiem, że z dziećmi i młodzieżą będzie również osoba dorosła jako opiekun.

 5. W czwartek o godz. 18.00 zapraszam po feriach wszystkie dzieci na Mszę św. szkolną

 6. Również w czwartek po Mszy św. wieczornej - kolejne spotkanie Kręgu Biblijno - Liturgicznego
 7. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca:
  o godz. 8.00 – spowiedź, modlitwa i spotkanie Grupy Fatimskiej
  o godz. 16.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy
 8. W niedzielę 2 lutego planowany był w naszym kościele Parafialny Festiwal Kolęd w wykonaniu dzieci z naszej Parafii. Ponieważ nie zostało zgłoszone żadne dziecko festiwal się nie odbędzie. Zamiast niego odprawione zostaną Nieszpory Kolędowe

 9. W przyszłą niedzielę 2 lutego obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego, które kończy cykl uroczystości związanych z objawieniem się światu Słowa Wcielonego. W tym dniu będzie miało miejsce poświęcenie gromnic. Jest to także w całym Kościele światowy dzień życia konsekrowanego. Dlatego też kolekta w tym dniu przeznaczona będzie na zakony kontemplacyjne.

 10. Przed kościołem w przyszłą niedzielę zostanie przeprowadzona tradycyjna zbiórka na rodzinę syryjską Ayda Salim Asfour
  .
 11. W środę 5 lutego rozpocznie się w naszej parafii cykl spotkań formacyjnych „Dogmatyka dla liderów” dla dekanatu Mikołów. Zapisy już trwają. Odnośnik do szczegółowych informacji podany został na naszej stronie parafialnej.

 12. Msze św. za śp. Elżbietę Guca, ofiarowane od uczestników pogrzebu, odprawione zostaną 11 i 26 lutego oraz 9 marca.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Rzymskokatolicka Parafia św. Antoniego z Padwy, siedziba: Mikołów, Zielona 1.