OGŁOSZENIA

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

26 marca 2023 r.

  

1. Od dziś rozpoczynamy II część okresu Wielkiego Postu, mającą charakter pasyjny. Począwszy od V Niedzieli Wielkiego Postu aż do końca Liturgii Męki Pańskiej krzyże w kościołach są zasłonięte.


2. Rozpoczęliśmy również nasze parafialne rekolekcje wielkopostne, które głosi nam ks. Marek Górka z Sądu Metropolitalnego w Katowicach.


3. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na bieżące potrzeby naszej Parafii.


4. W katowickiej katedrze dzisiaj o godz. 14:00 Ks. Abp Wiktor Skworc będzie przewodniczył Mszy św. podczas której ustanowi nowych nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. w naszej archidiecezji. Wśród nich jest nasz parafianin Radosław Wołkowicz – polecajmy go Panu Bogu w naszych modlitwach.


5. Zapraszam jeszcze dzisiaj na Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym o godz. 17:15 oraz po Mszy św. wieczornej na adorację Najświętszego Sakramentu, podczas której będzie okazja do spowiedzi.


6. Msze św. z naukami rekolekcyjnymi odprawiane będą w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 8.00 i 18.00. Po Mszach porannych będzie adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 10.00, a po Mszach wieczornych w poniedziałek i wtorek adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 20.00 z okazją do spowiedzi.


7. Od poniedziałku do środy odbędą się też rekolekcje dla dzieci. Rozpoczęcie o godz. 13.00


8. W czwartek zapraszam dzieci na Mszę św. szkolną i nabożeństwo Drogi Krzyżowej.


9. W piątek podczas Mszy św. o godz. 18.00 Ks. Abp. Koadiutor Artur Galbas udzieli młodzieży z naszej Parafii Sakramentu Bierzmowania. W związku z tym:
- w środę po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania i ich rodziców
- w czwartek po Drodze Krzyżowej dla dzieci odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania i ich świadków
- Droga Krzyżowa w piątek rozpocznie się 15 min. wcześniej, czyli o godz. 17.00

 

10. Podobnie jak przed Bożym Narodzeniem, taki teraz w parafiach naszej archidiecezji przeprowadzana jest zbiórka rzeczowa. Zebrane produkty posłużą do przygotowania paczek dla ubogich w Ukrainie. Część produktów zebranych w ramach tej zbiórki - w ilości wynikającej z rozeznania potrzeb miejscowych – zostanie rozdzielona w parafii, natomiast pozostałe dary będą przekazane do magazynów Caritas.

 

11. W czwartek odbyło się spotkanie Parafialnej Rady Ekonomicznej, w którym uczestniczyła również Wiceprzewodnicząca Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Rozważaliśmy kwestię sprowadzenia organ piszczałkowych dla naszej Parafii. Po przeanalizowaniu różnych aspektów tej sprawy oraz fakt, że udało się pozyskać nieoprocentowaną i długoterminową pożyczkę pokrywającą jedną trzecią kosztów zdecydowaliśmy, że takiego zakupu dokonamy. W związku z tym kolekta przyszłej niedzieli będzie kolektą specjalną przeznaczoną na ten cel.

 

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Rzymskokatolicka Parafia św. Antoniego z Padwy, siedziba: Mikołów, Zielona 1.