OGŁOSZENIA

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

(18 października 2020)

 

 

1. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Światowy Dzień Misyjny rozpoczynający Tydzień Misyjny. W naszych modlitwach pamiętajmy szczególnie o misjach i misjonarzach.


2. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na misje.


3. Trwa październik a wraz z nim Nabożeństwa Różańcowe. Dzisiaj zapraszam na nie o godz. 17.15, w poniedziałki, wtorki i środy o godz. 18.00; w czwartki i piątki po Mszach św. a w soboty o 16.15.


4. W czwartek po Mszy św. wieczornej zapraszam na spotkanie Kręgu Biblijno – Liturgicznego. Rozważać będziemy Liturgię Słowa przyszłej niedzieli.


5. W piątek zapraszam dzieci na Mszę św. szkolną


6. Również w piątek o godz. 16.00 w kościele Św. Wawrzyńca w Mokrem młodzież naszej Parafii przyjmie z rąk Ks. Bpa Adama Wodarczyka Sakrament Bierzmowania. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.


7. Niestety z dnia na dzień wzrasta liczba zakażonych koronawirusem. Na chwilę obecną zakażenie dotknęło również kilkunastu księży naszej archidiecezji. Wśród chorych na COVID-19 jest nadal Ksiądz Arcybiskup. Pamiętajmy w naszych modlitwach o chorych, prosząc dla nich wszystkich o dar zdrowia. Wspierajmy także duchowo cały personel medyczny zmagający się ze skutkami pandemii.


8. W związku z panującą epidemią:

a) zgodnie z nowymi przepisami we Mszy św. może uczestniczyć 1 osoba na 4m2 powierzchni kościoła co w naszym kościele daje włącznie z chórem liczbę 150 osób
b) uczestniczyć we Mszy świętej należy z zakrytym nosem i ustami (za wyjątkiem osób mających przy sobie zaświadczenie lekarskie zwalniające z tego obowiązku)
c) Komunia św. powinna być przyjmowana na rękę, zaś osoby które chcą ją przyjąć do ust powinny podchodzić do stopni komunijnych jako ostatnie
d) kapłani powinni zakładać maseczki podczas komunikowania, oraz dezynfekować ręce zarówno przed, jak i po komunikowaniu
e) zbliżają się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny, w związku z tym zachęca się wiernych do indywidualnego nawiedzania cmentarzy i rozłożenia odwiedzin grobów swoich bliskich na całą „oktawę" Uroczystości.
f) nie odbędzie się zapowiadane liczenie wiernych


9. Kolekta w przyszłą niedzielę będzie kolektą specjalną przeznaczoną na zakup oleju opałowego do ogrzewania kościoła.

 

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Rzymskokatolicka Parafia św. Antoniego z Padwy, siedziba: Mikołów, Zielona 1.