OGŁOSZENIA

II NIEDZIELA ADWENTU

(5 grudnia 2021 r.)

 

1. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na bieżące potrzeby naszej Parafii, natomiast przed kościołem, podobnie jak w całej Polsce przeprowadzana jest zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.


2. Dzisiaj jeszcze zapraszam na Nieszpory Niedzielne o godz. 17.30.


3. W środę obchodzić będziemy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msza św. sprawowana będzie w intencji członków Żywego Różańca z naszej Parafii, którzy następnie będą mieli spotkanie w sali pod kościołem. Podczas tej Mszy zostaną również poświęcone medaliki i krzyżyki dla dzieci, które przygotowują się do przyjęcia I Komunii św.


4. W piątek przypada 12 rocznica poświęcenia naszego kościoła. O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji budowniczych tej świątyni: Ks. Prob. Stanisława Szeja i wszystkich, którzy do tego dzieła się przyczynili - modlitwą, pracą, wsparciem materlialnym lub w jakikolwiek inny sposób , aby Bóg wynagrodził ich trud i poświęcenie, a zmarłych przyjął do chwały nieba.


5. Obok chrzcielnicy postawiony został kosz, do którego można do niedzieli 19 grudnia składać produkty spożywcze o długim terminie ważności oraz środki czystości. Zostaną one przekazane dla potrzebujących w naszej Parafii.


6. Zakończyły się zgłoszenia indywidualnej kolędy w domach i mieszkaniach. Chęć taką wyraziły 53 rodziny. Bardzo się cieszę, że chcecie przyjąć kapłana w swoim domu nie tylko dlatego, że tak wypada – jak to niekiedy zdarza się podczas tradycyjnej kolędy. Z drugiej strony rozumiem też tych, którzy się nie zgłosili w obawie o swoje zdrowie.


7. Przy wyjściu z kościoła można zaopatrzyć się w poświęcone opłatki na stół wigilijny. W każdej paczce znajdują się trzy duże opłatki i dwa małe – ofiary składane za opłatki są dobrowolne. Można także, składając dowolną ofiarę, nabyć świece z „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”.


8. Przyszłą III już Niedzielę Adwentu, przeżywać będziemy jako Niedzielę Radości (Gaudete). Źródłem tej radości jest Pan obecny wśród nas, a także zbliżające się święta Narodzenia Pańskiego.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Rzymskokatolicka Parafia św. Antoniego z Padwy, siedziba: Mikołów, Zielona 1.