OGŁOSZENIA

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

(2 sierpnia 2020)

 

1. W dzisiejszą niedzielę przypada odpust Porcjunkuli. Można uzyskać odpust zupełny jeśli nawiedzi się kościół parafialny, odmówi: „Wierzę w Boga Ojca”, „Ojcze nasz” i „Zdrowaś Maryjo” oraz spełni zwykłe warunki odpustu.


2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.
3. Dzisiaj jeszcze Nieszpory Niedzielne o godz. 17.30.


4. W czwartek odbyło się spotkanie dla osób zapisanych na pielgrzymkę śladami Św. Antoniego, która miała mieć miejsce we wrześniu. Przełożyliśmy wyjazd na przyszły rok i odbędzie się ona w dniach 4 – 11 września.

 

5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Z tej racji:

 

w czwartek: Msza św. do Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana z prośbą o uświęcenie kapłanów, liczne i godne powołania kapłańskie, misyjne i zakonne, a także o przymnożenie wiary Parafian

 

w piątek: od godz. 7.00 odwiedziny Chorych, a po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa

 

6. Przypominam o okazji do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św. - tak jak w ostatnim czasie odbywa się ona w pokoju przy wejściu z kościoła na probostwo.

 

7. Przypominam również, że do odwołania kancelaria parafialna nie urzęduje w wyznaczonych godzinach. Wszelkie sprawy kancelaryjne można załatwiać po Mszach św. lub po uprzednim umówieniu się telefonicznym.

 

8. W sobotę 15 sierpnia obchodzić będziemy uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jest to święto nakazane, a więc obowiązuje nas uczestnictwo we Mszy św. tak jak w każdą niedzielę – uwzględnijmy to w naszych planach wakacyjnych i urlopowych.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Rzymskokatolicka Parafia św. Antoniego z Padwy, siedziba: Mikołów, Zielona 1.