OGŁOSZENIA

UROCZYSTOŚĆ NMP PIEKARSKIEJ, głównej patronki archidiecezji

(12 września 2021 r.)

 

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Uroczystości NMP Piekarskiej, głównej patronki archidiecezji. Dzisiaj także przypada kolejna rocznica święceń biskupich Ks. Bpa Grzegorza Olszowskiego.


2. W dniu dzisiejszym również beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego oraz matki Elżbiety Róży Czackiej - o godz. 12.00 w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Zachęcamy do łączności dzięki transmisji telewizyjnej TVP 1, internetowej i radiowej.


3. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na bieżące potrzeby naszej Parafii. Natomiast przed kościołem przeprowadzana jest - tak jak w całej naszej archidiecezji - zbiórka na pomoc ludziom cierpiącym w Afganistanie.


4. Dzisiaj jeszcze zapraszam na Nieszpory niedzielne o godz. 17.30.


5. We wtorek obchodzić będziemy Święto Podwyższenia Krzyża Św. Po Mszy św. przy Krzyżu Misyjnym zostanie odprawione nabożeństwo podczas którego zostaną poświęcone przyniesione przez Parafian krzyże. Proszę również o przystrojenie krzyży przydrożnych na terenie naszej Parafii.


6. Podobnie jak w zeszłym roku chcemy włączyć się w zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Organizowana jest ona przez Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro Missio” i w tym roku ma wspomóc kościoły na Wschodzie gdzie mieszkają nasi Rodacy. Zebrany sprzęt można składać w oznaczonym terenie przed probostwem w czwartek oraz piątek (do godziny 13.00). Więcej informacji zawierają ulotki wyłożone na stoisku z prasą.


7. W sobotę po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Parafialnej Rady Ekonomicznej.


8. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła można zakupić Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i specjalne wydanie o Słudze Bożym Kardynale Wyszyńskim (w cenie 10 zł.). Można również bezpłatnie zabrać pozostałe tytuły – m.in. Apostolstwo Chorych na wrzesień i Przewodnik Katolicki dla dzieci również poświęcony Kardynałowi Wyszyńskiemu.


9. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na Wydział Teologiczny UŚ.

 

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Rzymskokatolicka Parafia św. Antoniego z Padwy, siedziba: Mikołów, Zielona 1.