OGŁOSZENIA

XV NIEDZIELA ZWYKŁA

14 lipiec 2024 r.

 

1. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na bieżące potrzeby naszej Parafii. Bóg zapłać za złożone na ten cel ofiary.


2. Dzisiaj jeszcze o godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu – w ciszy.


3. W tym tygodniu obchodzić będziemy:

• w poniedziałek - Wspomnienie św. Bonawentury, bpa i dK
• we wtorek – Wspomnienie NMP z Góry Karmel


4. Trwają wakacje. W tym czasie kawiarenka parafialna jest nieczynna. Zapraszam natomiast do korzystania, po uprzednim umówieniu się, z sali gier – zarówno dorosłych jak i dzieci (pod opieką dorosłych). Nie ma też Mszy św. szkolnych w czwartki.


5. Pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Matki Boskiej Piekarskiej odbędzie się w tym roku w niedzielę 18 sierpnia pod hasłem „Jestem w Kościele, więc idę”. Już dzisiaj zachęcam do zarezerwowania sobie tego terminu i udziału w pielgrzymce.


6. Kolekta w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na WŚSD w Katowicach


7. Bardzo proszę rodziców wysyłających dzieci na kolonie, obozy letnie i inne zorganizowane formy wypoczynku, by kierowali do organizatorów sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiono spełnienie praktyk religijnych, a szczególnie udział w niedzielnej Mszy św.


8. Jak co roku w okresie letnim przeprowadzana jest Akcja Św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr, na środki transportu dla misjonarzy. Numer konta, na które można wpłacać ofiary podany jest na plakacie w gablotce.


9. W czwartek 25 lipca wspominamy Św. Krzysztofa. Z racji tego w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. odbędzie się uroczyste błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów. Takie błogosławieństwo będzie również miało miejsce w kolejną niedzielę 28 lipca, dla tych, którzy za tydzień będą nieobecni.
Kolekta dzisiejsza to tak zwane „Świętopietrze” czyli ofiara na Stolicę Apostolską.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Rzymskokatolicka Parafia św. Antoniego z Padwy, siedziba: Mikołów, Zielona 1.